Koszty diety – Czy dieta musi być droga?

Koszty diety – Czy dieta musi być droga?

Koszty diety - Czy dieta musi być droga?

Koszty diety – czyli temat tabu, bo nie każdy odważnie powie, że nie stać go na łososia dzikiego 3 razy w tygodniu.
Czy przejście na zdrowy styl życia oznacza, że będziemy wydawać dużo pieniędzy na jej utrzymanie?
Słyszałem wiele razy, że dieta, to duże koszty i przez to wiele osób rezygnuje.
Wtedy czują się w 100% usprawiedliwieni.
W konsekwencji można dalej najadać się słodyczami, popijać codziennie piwko i 3 razy w tygodniu zamawiać pizzę, bez żadnych wyrzutów sumienia.

Zacznijmy od podstaw

Czy liczysz ile wydajesz na jedzenie  i jak to się ma z kosztami diety?
Oczywiście wliczamy tutaj wszystko co zjadamy, wszystkie słodkości, napoje, ciasta jedzenie na mieście, kebaby, pizze itd.
Jeśli masz to dokładnie obliczone i na tej podstawie zobaczyłeś, że na dietę wydajesz za dużo, to być może trzeba ją zbudować na tańszych produktach?

Dobra dieta

Dobra dieta nie musi opierać się na wołowinie, mleku kokosowym, awokado, i jajach BIO.
Produkty te nie należą do najtańszych i naturalnie mogą spowodować zdecydowanie zwiększone koszty diety.
Jeśli zamierzasz codziennie zajadać się łososiem, to nie dziw się, że będzie drogo.
Podejdź mniej zero jedynkowo, bo nie wszystko jest czarne albo białe. Może i kurczak z wolnego wybiegu jest zdrowszy, ale czy na pewno Cię na niego stać? Jeśli nie, to weź zwykły filet albo wieprzowinę. Takie produkty nadają się na dietę, i dla każdego portfela, można dostosować produkty.

Idealne diety

Często diety są zbyt wyidealizowane, a tak naprawdę, to prostota jest szczytem wyrafinowania. Skup się na podstawach, a efekty przyjdą z pewnością i nie dołuj się, że nie stać Cie na zdrowe jedzenie, bo może (oby nie! ) trzeba będzie znaleźć pieniążki na lekarza i suplementy które będą Cie miały wyprowadzić z danej jednostki chorobowej.
Przecież wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, bo leczenie zazwyczaj pochłania dużo więcej pieniędzy, zdrowia i energii.

 

 

Ważna rada!

Kiedy idziesz do dietetyka i dostajesz jadłospis który Ci nie pasuje, w którym produkty są dla Ciebie za trudne i za drogie do zdobycia, to poproś o inne.
To samo tyczy się suplementów. Często są one naprawdę niezbędne i warto je brać ,bo z jedzenia nie jesteśmy w stanie uzupełnić niedoborów. 
Są na rynku probiotyki które kosztują 30 zł i są takie co kosztują 150zł. 
Doskonale wiem, że cena może być dla Ciebie zaporowa, dlatego powiedz na starcie o tym specjaliście lub później poproś o zmianę.
Dzięki temu koszty diety będą dopasowane do Twojego portfela.

ROZMOWA ZE SPECJALISTĄ

Najważniejsza jest rozmowa i określenie siebie samego. Każdy specjalista będzie chciał Ci pomóc i jeśli nie dasz informacji o swoim budżecie, to prawdopodobnie będzie stawiał na jakość, a cena nie będzie brana pod uwagę. 
Jeśli jednak z góry postawisz sprawę jak ma wyglądać, to jadłospis powinien być dopasowany do Twoich potrzeb.
Ja jako trener lubię kiedy ludzie stawiają sprawę jasno, dzięki temu mogę dopasować dla nich produkty na które ich stać, a co za tym idzie są zadowoleni i osiągają efekty.

Nie rezygnuj ze zdrowego odżywiania z powodu pieniędzy, bo te i tak musisz wydać na jedzenie. Często może się okazać, że kwoty są bardzo zbliżone, a jakość zupełnie inna. 
Twoje produkty nie muszą być BIO, a wołowina nie musi gościć codziennie na Twoim stole.

Szukaj sposobu, a nie wymówek, a wtedy okaże się, że wszystko się da, jeśli tylko się chce!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribuj  
Powiadom o