Motywacja – klucz do sukcesu

Motywacja – klucz do sukcesu

Motywacja – klucz do sukcesu

Motywacja pozwala nam wytrwać i daje nadzieje w te gorsze dni. Odpowiednie nastawienie jest niezbędne, bo bez niego żadne plany się nie ziszczą.

Jak działa motywacja?

Bardzo często jest tak, że mamy chwilowy zapał, żeby coś zrobić. Niestety nie udaje nam się wytrwać w postanowieniu, dopada nas zwątpienie, nasza motywacja ucieka, a my odstawiamy nasze marzenia w kąt.
Pewnie dobrze wiesz, o czym mówię i przypominasz sobie swoje cele, które poszły w zapomnienie.
Brakuje nam motywacji, determinacji oraz odwagi. Nic straconego, możemy zmieniać w sobie wszystko. Szczególnie te cechy, które wywołują w nas negatywne emocje. Wszystko to wymaga jednak czasu oraz ciężkiej pracy.

Motywacyjni mówcy ciągle powtarzają, że jesteś zwycięzcą, że dasz radę, że nic Cię nie zatrzyma. Każdy z nas wie, jak to jest, kiedy zderzy się z rzeczywistością i niestety nie jest tak kolorowo.

Demotywacja z zewnątrz

Życie potrafi skutecznie przeszkodzić nam w osiągnięciu zamierzonego celu. Podstawową i największą przeszkodą są ludzie. Musimy sobie powiedzieć szczerze, że niewiele osób będzie nam życzyło sukcesu, a nasze plany i marzenia mogą być zupełnie abstrakcyjne dla naszych bliskich.

I tutaj stajemy na rozdrożu, na którym możemy wybrać jeden kierunek:

• posłuchać innych, porzucić marzenia i dać sobie wmówić, że nie damy sobie rady

lub

• konsekwentnie małymi kroczkami iść do przodu i robić rzeczy, które zbliżają nas do osiągnięcia zamierzonego celu.

Niestety większość z nas wybiera pierwszą drogę. Obrzuceni złymi opiniami innych nie mamy odwagi, aby robić swoje.
I właśnie tak umierają marzenia a ludzie, w których jest ogrom potencjału, żyją sobie cichutko schowani w swoich domach, chociaż mogliby ulepszać świat swoimi pomysłami.

Żeby osiągnąć własne cele, musimy mieć ogrom motywacji. Jeśli nie zrobimy nic, to ta motywacja w nas umrze. Wyznaczanie sobie małych zadań, które przybliżają nas do celu, potrafią skutecznie umacniać wiarę w siebie oraz motywację.

Samodyscyplina i rozwój

Samodyscyplina powinna stać się naszym najlepszym przyjacielem. Kiedy chcemy osiągnąć wyznaczone cele, to sami musimy działać.  
Nikt nam nie wyznaczy zadań jak w pracy na etacie, tutaj sami musimy podejmować konkretne zadania.

Szkolcie się w dziedzinie, która was interesuję, teraz kiedy informację są tak szeroko dostępne, nie trzeba się specjalnie wysilać. Sam fakt posiadania internetu pozwala nam dotrzeć do różnych stron, dzięki którym poszerzymy swoją wiedzę. 
Możemy również brać udział w szkoleniach online by zdobywać wiedzę oraz certyfikaty.

Jeśli chcemy coś osiągnąć, zmienić pracę na lepszą, uzyskać podwyżkę, to musimy zaoferować coś od siebie. 
Dobre argumenty są niezbędne, a często tym argumentem są nasze umiejętności i wiedza, którą stale poszerzamy, aby wyróżnić się z tłumu.

Podsumowanie

Chcę Cię zachęcić do marzeń, bo to one pozwalają przekraczać nam granice. Musimy tylko nasze marzenia zmieniać w rzeczywistość. Nie będzie to jednak łatwe do wykonania, trzeba pokonać wiele przeszkód i często trzeba wychodzić poza swoje strefy komfortu. Przecież macie swoje cele i marzenia, więc będzie i motywacja! Jesteście zdolni do poświęceń i ciężkiej pracy, bo bez niej ani rusz.

Pamiętajcie, żeby patrzeć przed siebie! Życie przeszłością to nasz największy błąd.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribuj  
Powiadom o